Trupa antrenata de Flavius Stoican a reusit doar o remiza pe teren propriu contra celor de la FC Botosani scor 0-0. Pentru caini a fost prima remiza in acest an iar pentru moldoveni continua seria de meciuri in care nu reusesc sa castige. Anul trecut in noiembrie inregistra Dinamo ultimul egal in Liga 1. Pe vremea aceea antrenor le era fostul mare golgheter al lor Ionel Danciulescu care a remizat la vremea aceea cu Petrolul Ploiesti. In meciul de ieri cea mai mare ocazie de a marca i-a apartinut golgheterului Bilinski. Jucatorul dinamovist este proaspat castigator al concursului Fotbalistul Lunii in luna martie a acestui an. Faza a avut loc in minutul 33 cand atacantul a reluat cu capul balonul insa l-a trimis in bara portii oaspetilor si scorul arata in continuare 0-0.

In aceeasi faza, peste doar cateva secunde tot acesta a mai avut alte 2 ocazii insa de fiecare data a reusit sa fie blocat cu succes in incercarea acestuia de a incrie. Moldovenii au facut o schimbare inspirata in repriza secunda cand a fost introdus pe teren Petre Ivanovici care a dinamizat flancul drept al lor de atac reusind sa centreze superb pentru Hadnagy insa care nu a ajuns la mingea centrata perfect, i-au lipsit cativa centimentrii pentru a-i duce pe oaspeti in avantaj iar mai apoi a fost blocat in doua randuri de portarul Marc, prima data la patrundere in care dupa o grava eroare a lui Bunoza iar apoi atacantul oaspetilor a incercat un lob superb. Cainii au incheiat meciul in atac cand atacantul lor Bilinski nu a reusit sa inscrie in prelungiri cu o executie interesanta iar mai apoi tanarul Dorin Rotariu intrat si el pe teren in repriza secunda a fost blocat foarte bine de portarul celor de la Botosani asta dupa ce tanarul dinamovist a facut o preluare foarte buna si parea ca va avea sansa de a trimite toate cele 3 puncte in buzunarul celor de la Dinamo.

Dupa aceasta remiza Dinamo ramane pe locul 6 cu 36 de puncte in timp ce echipa Fc Botosani este cu un loc mai jos, adica locul 7 reusind sa adune 31 de puncte.