Dupa ce Real Madrid s-a impiedicat in partida cu Atletico Bilbao scor 0-1 cei de Barcelona au profitat din plin iar acum venea randul celor de la Atletico Madrid insa aveau o partida extrem de grea cu Valencia. In cele din urma Atletico Madrid a ratat sansa de a se apropia de Barcelona la 5 puncte si a ramas la 7 puncte distanta, dar cu toate acestea mai pastreaza sanse si sperante.

Gazdele au reusit sa deschida scorul in minutul 33 prin Koke, care se afla la al 2-lea sezon in Spania. Meciul a continuat sa fie la fel de spectaculos iar madrilenii au mai avut sansa de a-si majora scorul in minutul 71 prin Tiago insa a trimis in bara printr-o executie superba dar sortii nu au fost de partea madrilenilor.

In minutul 78 Valencia a reusit sa egaleze prin Mustafi care a trimis un balon ricosat din transversala, in urma unei lovituri libere .

Cu acest gol a reusit sa inscrie al 4-lea gol in actuala stagiune din La Liga dar golul sau nu a fost destul pentru a aduce victoria echipei sale. Partida parea ca se va termina asa , fara niciun eveniment important insa singurul eveniment notabil a fost eliminarea lui Javi Fuego care a primit doua cartonase galbene si implicit a adaugat cartonasul rosu pentru el.

Dupa acest egal scor 1-1 cu Atletico Valencia ramane pe locul 4 in La Liga si va juca in etapa viitoare cu Deportiva La Coruna, acasa vineri in direct pe digi sport 3 de la ora 21:45. Atletico Madrid ramane pe locul 3 cu 55 de puncte, la doar 7 puncte distanta de liderul Barcelona. In urma acestei etape cea care a avut cel mai mult de pierdut a fost Real Madrid care a fost invinsa in mod surprinzator de Atletico Bilbao si pierde sefia din Spania si se gandeste din nou cum sa treaca pe primul loc.

Top Videos of the Day

Acest lucru nu i-a fost fatal insa lui Carlo Angelloti care continua cu galacticii desi in campionat sunt pe doi. In Uefa Champions League au sanse mari de a se califica in sferturile de finala dupa ce s-a impus cu scorul de 2-0 in deplasare si pornesc clar favoriti in partida de acasa.