Romania a invins Insulele Feroe cu un rezultat rusinos 1-0, dat fiind faptul ca aceasta echipa de amatori am invins-o pana acum in toate intalnirile la doua sau mai multe goluri. Dar sa fim seriosi nici nationala noastra nu mai este cum era odata, adica nu mai sunt jucatori de alta data, atunci cand in meciuri ca acesta se astepta o ploaie de goluri. Totusi, ne bucurm ca am luat cele trei puncte, este bine pentru ca Feroe a invins acasa la echipa care a participat la Cupa Mondiala, Grecia cu scorul cu care noi i-am invins duminica seara.

Meciul s-a disputat pe stadionul Ilie Oana din Ploiesti in fata a 14.000 de spectatori, care au venit sa sustina echipa noastra de fotbal, sperand sa vada multe goluri in poarta adversa si sa primeasca spectacol.

Romani a inceput bine partida, atacand din primele minute ale jocului, ratand cateva ocazi forte bune de a marca. Mai multe mingi pierdute la mijlocul terenului au facut ca nationla Romaniei sa nu controleze atat de bine acest meci, centrari defectuoase, executii stangace din partea liderului grupei, nu au fost pe placul suporterilor, care ori de cate ori au avut ocazia au reactionat.

Ghinionul celor de la Feroe fost ca in echipa noastra a jucat Keseru, care dupa cateva ocazii in primele 10 minute ale meciului, a inscris golul victoriei in minutul 21 al primei reprize.

Marctorul ultimelor doua goluri ale tricolorilor a fost si el pe teren, incercat si in aceasta partida sa recidiveze dar suturile lui au fost cu mult pe langa poarta adversa, o poarta care a fost foarte bine inchisa de golkiperul oaspetilor.

Top Videos of the Day

De notat este faptul ca cei de la Feroe pentru acest meci au avut cativa jucatori care au fost invoiti de la serviciu pentru a putea juca in Romania, va dati seama cata diferenta este, dar acesta diferenta nu s-a concretizat si pe tabela de marcaj.

A fost un meci in care nu prea am avut foarte multe de vazut, ratari peste ratari din parte echipei noastre, dar putine goluri cu un astfel de adversar, mai ales la pretentiile echipei noastre, care este liderul grupei la jumatatea campaniei de calificare si care va participa la Euro 2016, acolo unde o sa fie adversari mult mai puternici.