Fotbalul dâmbovițean oferă multe surprize, iar unele dintre acestea te lasă cu gura căscată. După bătăi, scandaluri, retrageri de pe teren și neprezentări, avem parte și de meciuri încheiate la niciun minut după fluierul de început al arbitrului.

Partida dintre Unirea Colibași și AS Ulmi, din etapa a 28-a a Ligii a 5-a dâmbovițene, Seria Nord, s-a încheiat după numai un minut de joc, întrucât oaspeții au rămas în efectiv incomplet. Pentru că jucătorii nu au vrut să evolueze în meciul de la Colibași, oficialii echipei AS Ulmi au trecut pe foaia de joc doar șapte jucători, iar în teren au fost introduși juniorii care evoluaseră deja în deschiderea meciului de seniori.

Era clar că partida nu va avea cum să atingă timpul regulamentar de joc, mai exact cele 90 de minute, însă nimeni nu se aștepta că se va opri după nici măcar un minut de la fluierul de start.

Jucătorii au refuzat să joace

Gazdele au deschis scorul rapid, în primele zeci de secunde, iar imediat după gol un jucător al celor de la AS Ulmi s-a accidentat. Cum echipa din Ulmi a rămas în șase oameni, arbitrul de centru a fost nevoit să fluiere finalul jocului, așa cum prevede regulamentul.

Din câte se pare, jucătorii s-au prezentat la meci, dar au refuzat să joace, astfel că oficialii formației din Ulmi au fost nevoiți să apeleze la juniori.

Oficialii echipei Unirea Colibași s-au arătat indignați de modul cum au tratat oaspeții această partidă, considerând că au plătit degeaba baremul de arbitraj pentru un meci care nu a durat decât un minut.

Aceștia consideră, de altfel, că echipa din Ulmi ar trebui exclusă din campionat.

Un alt meci s-a încheiat în minutul 4

Tot în etapa de duminică, un alt meci din Liga a 5-a dâmbovițeană s-a încheiat mai devreme decât trebuia. La partida dintre Pomicola Raciu și Voința Buciumeni, arbitrul de centru a fost nevoit să fluiere finalul jocului în minutul 4, după ce formația oaspete a rămas în efectiv incomplet la scorul de 1-0 pentru gazde. Se aude că ar fi existat o înțelegere între cele două echipa pentru ca Pomicola Raicu să câștige acest meci. #Liga 1