Iata rezultatele etapei cu numarul 26 din #Liga 1:

U Cluj - Cfr Cluj 1-0 - golul a fost marcat de Vlad Morar in minutul 81.

Concordia - Csm Iasi 2-1 - Crahovac si Grigorie au marcat pentru cei din Chiajna, Golubovic reducand din handicap in minutul 90 al partidei.

A.S.A. Targu Mures - C.S.U. Craiova 2-1 -Zicu si N Doye, in minutele 45 si 67 au majorat scorul pentru Targ-Mureseni, Hergheliu marcand golul de onoare in ultimul minut al partidei.

Dinamo - Rapid 2-0 - Cmovs, autogol, in minutul 3, si Gavrila in minutul 61 au marcat cele 2 goluri ale trupei din Stefan cel Mare

Fc Brasov - Fc Botosani 0-1 -minutul 46 a adus singurul gol al partidei, marcat de Nagy.

Otelul - Pandurii 0-2 - Moncilovic si Roman au marcat in prima repriza cele 2 goluri ce au dus la retrogradarea echipei din Galati,fosta campioana a Romaniei.

Ceahlaul - Gaz Metan 0-0 - meci decisiv pentru nemteni pentru salvarea de la retrogradare ce s-a incheiat cu un scor alb.Elevii lui Ze Maria sunt din ce in ce mai aproape de liga secunda.

Astra - Steaua 0-0 - egal ce nu aduce niciun beneficiu elevilor lui Galca, acestia fiind din ce in ce mai aproape sa piarda primul loc.

Petrolul - Viitorul 1-2 - minutul 11 aduce primul gol al partidei, Mitrea marcand printr-o lovitura de cap. In minutul 68 Manea duce rezultatul la 2-0 pentru echipa lui Hagi,Vasilache reducand rezultatul in minutul 86.

Clasamentul in urma acestei etape nu a suferit mari modificari, Steaua fiind pe primul loc cu 57 de puncte, urmata de A.S.A.

Targu Mures cu 55 de puncte. Pentru locul 3 se lupta Petrolul, cu 46 de puncte, CSU Craiova cu 45 si Astra Giurgiu cu 41 de puncte.

In ceea ce priveste retrogradarea, locul 13 este ocupat de formatia U Cluj cu 26 de puncte, urmata de Gaz Metan Medias cu 25 de puncte, Ceahlaul cu 23 de puncte, Rapid cu 22 de puncte aflandu-se pe locul 16. Ca si retrogradate sunt Cfr Cluj, ce nu au acumulat decat18 puncte, precum si Otelul Galati, care cu 15 puncte, sunt in proportie foarte mare cu un picior in liga secunda. Reamintim ca cei de la Cfr Cluj au fost penalizati cu 24 de puncte .