Trupa antrenata de Flavius Stoican a reusit doar o remiza pe teren propriu contra celor de la FC Botosani scor 0-0. Pentru caini a fost prima remiza in acest an iar pentru moldoveni continua seria de meciuri in care nu reusesc sa castige. Anul trecut in noiembrie inregistra Dinamo ultimul egal in #Liga 1. Pe vremea aceea antrenor le era fostul mare golgheter al lor Ionel Danciulescu care a remizat la vremea aceea cu Petrolul Ploiesti. In meciul de ieri cea mai mare ocazie de a marca i-a apartinut golgheterului Bilinski. Jucatorul dinamovist este proaspat castigator al concursului Fotbalistul Lunii in luna martie a acestui an. Faza a avut loc in minutul 33 cand atacantul a reluat cu capul balonul insa l-a trimis in bara portii oaspetilor si scorul arata in continuare 0-0.

In aceeasi faza, peste doar cateva secunde tot acesta a mai avut alte 2 ocazii insa de fiecare data a reusit sa fie blocat cu succes in incercarea acestuia de a incrie. Moldovenii au facut o schimbare inspirata in repriza secunda cand a fost introdus pe teren Petre Ivanovici care a dinamizat flancul drept al lor de atac reusind sa centreze superb pentru Hadnagy insa care nu a ajuns la mingea centrata perfect, i-au lipsit cativa centimentrii pentru a-i duce pe oaspeti in avantaj iar mai apoi a fost blocat in doua randuri de portarul Marc, prima data la patrundere in care dupa o grava eroare a lui Bunoza iar apoi atacantul oaspetilor a incercat un lob superb. Cainii au incheiat meciul in atac cand atacantul lor Bilinski nu a reusit sa inscrie in prelungiri cu o executie interesanta iar mai apoi tanarul Dorin Rotariu intrat si el pe teren in repriza secunda a fost blocat foarte bine de portarul celor de la Botosani asta dupa ce tanarul dinamovist a facut o preluare foarte buna si parea ca va avea sansa de a trimite toate cele 3 puncte in buzunarul celor de la Dinamo.

Dupa aceasta remiza Dinamo ramane pe locul 6 cu 36 de puncte in timp ce echipa Fc Botosani este cu un loc mai jos, adica locul 7 reusind sa adune 31 de puncte.