Etapa aceasta s-au intalnit doua echipe care in acest moment se afla in insolventa si cu mari probleme in clasament mai ales Rapidul, insa alta data erau doua echipe care se luptau pentru titlu, erau alti jucatorii si alte salarii. Dinamo a reusit sa se impuna cu scorul de 2-0 insa au castigat pe gafele giulestenilor. Primul gol a venit dupa o grava eroare a lui Cmovs care a marcat in propria poarta, la o faza in care o parte din vina a avut-o si portarul Rapidului Mircea Bornescu insa cei de la Dinamo nu au fost prea convinsi ca vor sa obtina victoria lasand pedala de pe acceleratie (nu ca pana in acel moment ar fi presat in vreun fel).

Flavius Stoican parea putin surprins de faptul ca echipa lui conduce si incerca sa ii tina cu picioarele pe pamant deoarece echipa avea mare nevoie de punctele puse in joc.

A fost golul marcat dupa o seceta mare de timp in tabara dinamovistilor, nu mai putin de 363 de minute fara gol iar culmea ironiei este ca golul a fost marcat chiar de un rapidist. Flavius Stoican a fost nevoit sa faca schimbare repede in minutul 9 dupa ce mijlocasul Cosmin Matei a acuzat probleme musculare. Bilinski a avut si el o sansa uriasa de a majora scorul dar Bornescu a intervenit foarte bine facand ca tabela sa ramana in continuare 1-0 in favoarea gazdelor. Giulestenii au avut apoi o perioada foarte buna ratand 2 ocazii mari de a egala. Primul care n-a reusit sa inscrie a fost Sapunaru care nu a facut altceva decat sa il evidentieze pe portarul Marc iar apoi Marius Nicolae a trimis balonul in bara. Finalul primei reprize a apartinut tot rapidistilor care a fost foarte aproape de un gol magnific.

In repriza a 2-a dinamovistii au razbunat ocaziile ratate de rapidisti reusind sa inscrie pentru 2-0 dupa un gol marcat de Gavrila dupa o balbaiala si neintelegere intre portarul Bornescu si acelasi Cmvos. Din acel moment cartile erau aruncate cu toate ca mai erau 30 de minute de joc insa pana la final elevii lui Flavius Stoican au reusit sa tina de avantaj iar rapidistii se precipitau tot mai mult in joc.