Real Madrid a intalnit astazi in Primera Division echipa Granada, pe care a surclasat-o cu 9-1.

Crisiano Ronaldo a izbutit sa marcheze in aceasta partida numai putin de 5 goluri. De asemenea a reusit sa marcheze cel mai rapid hat-trick din cariera, in doar 8 minute marcand de 3 ori.. Cu trei goluri marcate in prima repriza si doua goluri marchate in cea de-a doua, portughezul a reusit sa contabilizeze un total de 5 goluri in cele 90 de minute jucate. Astfel, in aceasta dupa masa, vedeta madrilenilor a reusit al 28-lea hat-trick din cariera, egalandu-l totodata pe barele Di Stefano la acest capitol.

Ronaldo a declarat pentru Digi Sport ca se simte in mare forma si ca nici el nu se astepta sa marcheze atatea goluri.

Cu toate acestea a tinut sa multumeasca publicului si coechipierilor care l-au ajutat foarte mult in acest sens. Fara ajutorul acestora nu ar fi reusit aceasta performanta, a conchis portughezul.

Dupa aceasta partida memorabila, intreg stadionul s-a ridicat in piciare si a aplaudat la scena deschisa spectacolul de pe teren. Acesta este pana in prezent scorul campionatului in Primera.

Celelalte goluri ale partidei au fost marchate de Benzema, o dubla, Garath Bale si un autogol nefericit inscris de Mainz. Pentru oaspeti a marcat golul de onoare mijlocasul Ibanez.

Cu aceasta victorie clara, Real Madrid se apropie la un singur punct in spatele Barcelonei, cei drept aceasta jucand in aceasta seara in compania Celtei Vigo.

Astfel de remarcat este faptul ca Ronaldo l-a depasit cu un gol in cllasamentul golgheterilor pe Lionel Messi, fapt ce il face pe brazilian sa traga si mai tare in aceasta seara in deplasarea de la Vigo.

Cu aceste 5 goluri marcate, Cristiano Ronaldo a ajuns la 36 marcate in Primera in acest sezon.

Antrenorul Ancelloti a declarat la conferinta de presa de dupa meci ca jucatorul sau este cel mai bun din lume si nu se poate dispensa de el. De asemenea a mai amintit ca intreaga echipa la adus in situatia de a marca sumedenia de goluri, dar in principal este meritul sau si al talentului urias pe care il poseda.