Concordia Chiajna este campioana egalurilor iar etapa aceasta nu a facut o exceptie terminand partida la egalitate scor 1-1 cu echipa ardeleana FC Brasov, iar in urma acestui rezultat au reusit a 12-a remiza in acest sezon din 24 de etape pentru echipa lui Marius Sumudica. FC Brasov a inceput partida mai curajos si au avut prima ocazie repede in minutul 7 prin Liviu Ganea insa sutul sau a fost parat de Matache. Gazdele au reusit sa deschida scorul in jumatatea reprizei prin Bucurica printr-o executie superba , iar traiectoria mingii l-a pacalit pe portarul oaspetilor Iacob. Tot gazdele au inceput si repriza secunda mult mai curajosi insa nu au putut sa isi concretizeze pe tabela de marcaj .

Lucian Goian a fost foarte aproape de un autogol insa portarul celor de la FC Brasov a fost foarte atent dupa ce mingea a fost deviata nefericit din apropiere in minutul 78. Pe final Aganovic putea puncta cu un sut foarte spectaculos de la distanta insa portarul celor de la Concordia Chiajna a reusit sa prinda mingea. In finalul partidei cei de la FC Brasov au reusit sa egaleze dupa o faza ciudata petrecuta in careul gazdelor. In primul minut de prelungire brasovenii au reusit sa egaleze prin Leko spre nemultumirea antrenorului Marius Sumudica, care a fost din nou trimis in tribune dar acest lucru nu este nimic nou pentru acesta, chiar putem spune ca s-a familiarizat cu acest lucru. Golul egalizator a fost reusit la doar cateva secunde dupa ce tehnicianul gazdelor a fost trimis in tribune de catre arbitrul partidei din cauza comportamentului sau nesportiv.

Portarul celor de la Concordia Chiajna a avut mare ghinion in prelungiri cand a primit golul egalarii si nu a reusit sa isi salveze echipa de la primirea golului. Portarul a fost la un pas sa inchida poarta elevilor lui Sumudica pentru a 5-a oara in acest sezon dar spre ghinionul sau in final totul s-a naruit. De la inceputul anului 2015 portarul Matache a primit doar 4 goluri in 7 etape, asta dupa ce a fost titular 13 paride dar problema in echipa lui Sumudica nu este apararea ci atacul care nu are goluri multe marcate.