Echipa antrenata de Liviu Ciobotariu se tine tare si bine in campionat reusind inca o victorie in fata revelatiei de la CSM Iasi scor 1-0 si s-a apropiat la doar 4 puncte de Steaua. Meciul de ieri era duelul campioanelor returului si s-a terminat in cele din urma la limita pentru targ mureseni care au facut un joc mai bun si mai sigur pe propriul lor teren. S-a vazut faptul ca meciul era la Targu Mures acasa iar acestia au inceput mai curajos avand prima ocazie de a marca prin Ianis Zicu care a executat foarte bine o lovitura libera insa Grahovac a avut o interventie excelenta si a reusit sa isi salveze echipa.

A urmat apoi o noua pasa foarte buna a aceluiasi Zicu pentru internationalul roman Claudiu Bumba care n-a mai iertat in minutul 22 si a deschis scorul cu o executie superba la coltul lung, portarul neavand nicio reactie la finalizarea excelenta.

Echipa antrenata de Nicolo Napoli a fost la primul gol incasat in acest retur de campionat din 2015 insa meciul era de abia la inceput si mai era timp destul pentru a intoarce soarta partidei. Oaspetii au inceput sa isi arate si ei coltii in minutul 30 cand Onduku a protejat foarte bine in careu apoi i-a pasat lui Bole care a tras foarte puternic la poarta lui Stancioiu insa acesta a avut o interventie foarte buna si a mentinut scorul acelasi pe tabela de marcaj.

Gazdele au avut golul in bocanc prin Goga insa acesta nu a reusit sa ajunga la centrarea lui Zicu care a fost foarte activ fiind la capatul fiecarei mingi periculoase a echipei sale.La pauza s-a intrat cu avantajul minim al gazdelor iar apoi de la cabine s-a iesit exact cum a inceput meciul cu Targu Mures in atac iar Goga a avut din nou o mare ocazie de a majora scorul insa din nou portarul celor de la CSM Iasi a intervenit din nou excelent.

Cu 6 minute inainte de fluierul final al arbitrului oaspetii puteau scoate un punct din acest joc insa Boiciuc singur cu portarul nu a reusit sa inscrie. Pana in finalul partidei cei care s-au remarcat au fost portarii aparand fiecare pe rand suturi imposibile si partida s-a incheiat 1-0 pentru gazde.