Echipa la care evolueaza romanul George Puscas a intalnit-o in optimile de finala Europa League pe echipa germana Wolsburg insa nu i-a fost de bun augur deoarece a fost invinsa in deplasare cu scorul de 3-1 si nu prea mai are mari sanse de calificare pe mai departe insa sansa moare ultima. Cu toate acestea Inter a inceput partida ca din pusca reusind in minutul 5 sa deschida scorul prin Palacio si totul parea ca va merge bine pentru italieni insa se pare ca totul a fost doar o mica consolare .Nemtii s-au aruncat si ei in atac si in minutul 28 a reusit sa egaleze prin Naldo dupa un corner executat foarte bine de Kevin de Bruyne.

La scorul de 1-1 veteranul Palacio o putea duce pe Inter in avantaj insa a trimis doar in plasa laterala , scorul ramanand acelasi 1-1 , la o faza in care echipa germana a fost pacalita la offside , dar cum se spune totul e bine cand se termina cu bine iar pentru ei s-a terminat foarte bine.

George Puscas a fost inclus in lot insa din pacate nu a reusit sa prinda niciun minut in acest tur insa spera sa joace la italieni acasa si sa impresioneze tribunele si patronul echipei. A fost seara lui Bruyne care dupa ce a centrat perfect la faza in care Wolsburg a reusit sa apoi a mai inscris si o dubla in minutele 63 si 76 care ii da favorita pe echipa de pe locul 2 din Bundesliga.

O alta echipa care a pierdut in aceasta seara este Besiktas, echipa care a reusit sa ii elimine pe englezii de la Liverpool dupa o partida extrem de incinsa , cu mult dramatism . Turcii au fost invinsi de belgienii de la Club Brugge cu scorul de 2-1 insa spera in continuare ca vor reusi sa intoarca soarta partidei si vor merge mai departe asa cum au reusit si in turul anterior cand nimeni nu se mai astepta intoarca partida.

Desi au fost condusi cu 1-0 belgienii au reusit sa intoarca partida si sa o castige .Prima repriza a fost saraca in ocazii , chiar nu a existat nici un sut pe poarta in prima repriza iar apoi in a 2-a repriza Besiktas a deschis scorul dupa doar 28 de secunde iar apoi meciul a fost intors si s-a terminat 2-1 pentru Brugge.