Revelatia acestui tur si retur de campionat este CSU Craiova care a reusit nu mai putin de 14 partide fara infrangere, etapa asta reusind o remiza scor 1-1 cu Viitorul Constanta. Desi nu au inceput bine deloc partida, oltenii in final au scos un punct. Au reusit o perfermonta negativa, incasand gol in secunda 35 al meciului, cand Mitrita a reusit sa inscrie cel mai rapid gol al campionatului. Oltenii au reusit sa reactioneze destul de repede si in minutul 25 au reusit egalarea prin Nuno Rocha. La faza golului, Bawab putea scoate penalty dupa o intrare a lui Albut, insa arbitrul a lasat avantaj si Rocha a reusit sa aduca egalarea pentru echipa lui .

Executia a fost una puternica si buna pentru atacant,  mingea atingand si bara portii, insa a intrat in cele din urma in plasa si totul devenea mai interesant in meci si mai palpitant. Portarul celor de la CSU Craiova a avut multa sansa inainte de pauza cand Nedelcu a avut o lovitura de cap, lovind transversala portii fostului dinamovist. Meciul s-a reluat in a 2-a repriza cu aceeasi intensitate si a venit acum randul celor de la CSU Craiova sa nimereasca bara portii, cand Bawab a fost protagonistul acelelei faze si echipa lui Gheorghe Hagi a rasuflat usurata.

Pana la final, nu au mai existat momente-cheie care sa faca diferenta sau sa starneasca interesul spectatorilor pana in minutul 83, cand fiul lui Gheorghe Hagi a fost introdus pe teren. Junior Hagi incepe sa isi intre in ritm si sa se impuna tot mai multe minute ca joc, desi se afla la o varsta frageda, insa cu toate acestea, victoria nu a venit si partida s-a terminat indecisa, scor 1-1.

Un scor care putem spune ca nu a ajutat nicio echipa insa pentru fiecare e mai bun un egal decat o infrangere .

Viitorul Constanta, in momentul de fata se afla pe locul 8 in campionat, reusind sa adune 23 de puncte dupa 20 de etape insa este la doar 3 puncte distanta fata de prima echipa care retrogradeaza. Acest lucru nu-i sperie pe constanteni. CSU Craiova sta mult mai bine in clasament, clasandu-se pe locul 5, cu 34 de puncte adunate.