Universitatea Cluj si Concordia Chiajna au terminat partida indecis scor 0-0 dupa un meci spectaculos care se putea incheia cu multe goluri , dar soarta n-a fost de partea jucatorilor sa inscrie. Meciul a avut loc duminica si a fost transmis in direct de Digi sport , un meci in care ardelenii au presat inca din primele minute si l-au testat pe Matache de la inceput insa acesta si-a facut perfect treaba . Deja in minutul 3 portarul a avut treaba si a trebuit sa prinda sutul lui Viveiros iar apoi a urmat finalizarea putin peste poarta acestuia a lui Mengolo iar tabela a ramas neschimbata desi U Cluj avusese deja 2 ocazii clare de a inscrie.

Peste doar alte 2 minute acelasi Mengolo a trimis pe langa poarta la o faza in care putea obtine un penalty dupa o intrare urata a portarului Matache pentru care putea fi si eliminat portarul celor de la Concordia Chiajna dar acest lucru nu s-a intamplat .

Jucatorul care a trecut si pe la Steaua Valentin Lemnaru a avut si el o ocazie de a deschide scorul in minutul 29 cand l-a lobat pe portar insa mingea sa a mers peste poarta.

In repriza a 2 -a Concordia a iesit mult mai montata de la cabine , probabil fiind treziti la realitate si de tehnicianul Marius Sumudica si a avut prima ocazie prin Florea a carui sut a fost prins in 2 timpi de portarul celor de la Universitatea, ca peste doar un minut Dina sa trimita pe langa poarta dupa o preluare excelenta din 16 metri. Raul Costin n-a fost de acord cu dominarea de moment a oaspetilor si a sutat pe langa poarta iar apoi Matache a prins o minge periculoasa. Ultima sansa de gol a avut-o Cepellini dintr-o lovitura libera si partida s-a incheiat 0-0 . Dupa acest egal cei de la Universitatea Cluj au ratat sansa de a iesi din zona retrogradarii in fata unei contracandidate .

Noul antrenor al sepcilor rosii nu a reusit sa castige nicio partida de cand a fost pus pe banca clujenilor in timp ce de cealalta parte Marius Sumudica n-a fost invins inca in acest retur de campionat si spera sa ramana asa mult timp .