CSU Craiova a reusit sa ii tina piept Stelei si a terminat partida la egalitate scor 0-0 dupa ce a jucat a 2 -a repriza in inferioritate numerica . La Steaua a revenit Andrei Prepelita care fusese exclus din lot deoarece nu dorea sa isi prelungeasca contractul cu echipa lui Galca. Steaua se pare ca nu a inceput foarte bine acest retur de campionat si a reusit doar un egal in aceasta partida si o infrangere contra celor de la Rapid. Dupa acest egal mai are avans doar 5 puncte fata de urmatoarea echipa , care este Petrolul Ploiesti. Daca echipa ros- albastra continua tot asa are sanse mari sa rateze castigarea campionatului .

Prima ocazie din meciul Craiovei a aparut in minutul 20 cand Briceag l-a depasit foarte usor pe Paul Papp insa sutul sau a ocolit poarta lui Valentin Cojocaru.

Trupa lui Galca nu s-a lasat mult asteptata si a dat un raspuns in minutul 30 cand Adi Popa a fost foarte aproape de gol , l-a driblat pe Vatajelu si a tras pe langa poarta lui Balgradean .Un moment greu pentru echipa lui Sorin Cartu si Emil Sandoi a fost in minutul 50 cand capitanul echipei lor Pablo Brandan a fost eliminat dupa ce a primit al 2 cartonas galben si le-a facut meciul foarte greu colegilor sai. Elevii lui Sandoi si Cartu s-au baricadat toti in aparare si au format un zid pe care stelistii nu au reusit sa il treaca oricat au incercat . Ocaziile mari au aparut pe final dupa ce s-au facut mai multe modificari .

Toti au ramas uimiti cand Rusescu a fost scos din teren si a fost introdus Gabriel Tamas revenit dupa o accidentare .Acesta a fost folosit la mijloc si a centrat perfect pentru George Tucudean care a lasat mingea pentru Adi Popa iar acesta a reusit sa traga pe langa poarta doar din 8 metri fiind incomodat de un fundas al craiovenilor.

Una din cele mai controversate faze a fost in prelungirile partidei cand atacantul Stelei George Tucudean a solicitat un penalty cazand foarte usor cand un fundas advers l-a blocat pe varful ros- albastru iar mingea respinsa a ajuns la Papp care a tras foarte bine insa Balgradean a respins. #Google