Steaua Bucuresti nu traverseaza cea mai buna perioada si a pierdut puncte pretioase pe care le avea avans fata de echipa de pe locul 2.  Etapa aceasta adversarii ros - albastrilor au fost cei de la CFR Cluj care au fost depunctati cu 24 de puncte din cauza insolventei si au ajuns pe ultimul loc din Liga 1 . Elevii lui Costel Galca au obtinut cu greu prima victorie din anul 2015 scor 1-0 . Meciul a fost transmis in direct de digi sport 1 duminica seara de la ora 20:30 iar Steaua a suferit serios pentru a obtine cele 3 puncte.

Marcatorul singurului gol a fost rezerva George Tucudean care a reusit sa inscrie cu o lovitura de cap , in fata a circa 1800 de spectatori , reusind totodata primul sau gol in Liga 1 .Fostul dinamovist a mai marcat un gol in tricoul Stelei in semifinala din Cupa in meciul contra celor de la Astra Giurgiu.

Steaua putea deschide scorul foarte ,foarte repede in secunda 10 prin Cristi Tanase insa apoi s-au stins usor ocaziile de gol si jocul curgea spre un 0-0 care nu i-ar fi convenit deloc echipei lui Galca. Tade a fost periculos si el in minutul 5 insa a fost blocat de fundas stanga Guiherme cu un tackling perfect , apoi Carp a fost deposedat de Papp la o faza controversata la care cei de la CFR Cluj au cerut 11 metri.

Tot clujenii au fost cei care au fost mai periculosi iar in minutul 7 Jazvic a ratat o sansa uriasa , sutand pe langa poarta fiind presat din spate si de Gabriel Tamas .Muniru a ratat si el o sansa uriasa de a deschide scorul insa nu a putut relua mingea sa o trimita in poarta . Ultima ocazie din prima repriza a fost cand Varela era sa-si dea autogol insa din nou ros- albastrii au scapat ca prin urechile acului .

Totul mergea rau pentru Campioana Romaniei in a 5-a repriza cand nu a reusit sa inscrie iar in a 2-a repriza a fost introdus si George Tucudean in speranta ca va inscrie sau va schimba ceva in jocul bucurestenilor. In minutul 77 Tucudean a reusit sa deschida scorul dintr-o faza fixa ca urmare a unui corner si toti se bucura ca au reusit sa inscrie .