Se pare ca nici venirea lui Flavius Stoican la echipa Dinamo nu le-a schimbat mentalitatea si ambitia de a juca altfel. Etapa aceasta, cainii au fost invinsi categoric de Concordia Chiajna cu scorul de 3-0 chiar pe Stefan Cel Mare. Multi o vedeau favorita pe Dinamo asa ca ilfovenii au produs surpriza etapei, cu toate ca nu l-au avut pe banca alaturi pe Marius Sumidica care a stat in tribune.

Concordia a reusit sa deschida scorul repede in minutul 13 cand Barboianu a gresit ca un incepator in fata fostului stelist Florin Lovin iar acesta l-a servit ideal pe Ricardo Alves care se afla la primul sau gol in #Liga 1. Fostul portar dinamovist, Matache, a scos tot ce se putea scoate si a intervenit foarte bine la ocazia lui Gicu Grozav si la lovitura de cap a lui Bunoza.

O alta lovitura grea pentru Dinamo a fost eliminarea lui Andrei Marc, repede, in minutul 39, cu toate ca acesta se afla la primul meci ca titular in tricoul celor de la Dinamo, dupa o intrare tare asupra lui Boldrin.

Inainte de intrarea la cabine, a avut sansa egalarii si veteranul Marius Nicolae insa norocul nu a fost nici de partea acestuia si la pauza s-a intrat cu avantajul minim de partea oaspetilor. Cum se intampla de obicei in fotbal, ocaziile se razbuna, iar dupa 8 minute de la reluarea celei de-a doua reprize, Concordia Chiajna a reusit sa isi majoreze avantajul dupa un autogol al dinamovistului Elhamed. Marius Nicolae a fost schimbat cu golghetetul cainilor Bilinski care a avut doua mari ocazii de marca insa nici acesta nu a avut mai mult noroc sa schimbe soarta meciului.

Intr-un final calm, Concordia a reusit sa ii dea lovitura de gratie lui Dinamo prin Dina care a primit o pasa ideala de la Florea iar partida parea ca va fi un adevarat esec pentru caini. Meciul s-a terminat sec 0-3 si Flavius Stoican deja incepe sa dea de greu dupa ce etapa trecuta a revenit la Dinamo.

Antrenorul cainilor a declarat ca au avut foarte mult noroc in seara aceasta cand mingea chiar nu a vrut sa intre in poarta, in schimb oaspetii au marcat si acest lucru conteaza .