Echipa lui Marius Sumudica era clar favorita in partida pe care o aveau de disputat contra celor de la Ceahlaul care nu au mai cunoscut de mult timp gustul victoriei,insa oaspetii au produs surpriza etapei si au castigat partida la revenirea pe banca gazdelor a lui Marius Sumudica.Prima ocazie de gol a avut-o portughezul Ricardo Alves in minutul 14 dar portarul Calancea a reusit sa se opuna golului si a tinut tabela neschimbata.

Cei de la Ceahlaul nu au mai cunoscut gustul victoriei nu mai putin de 16 etape, chiar de la intalnirea cu ilfovenii iar acestia au reusit sa deschida scorul peste doar alte 3 minute si se contura o mare surpriza neanticipa de nimeni la felul cum a inceput Concordia Chiajna acest retur de campionat si in felul cum l-au inceput cei de la Ceahlaul, care pierdeau meci dupa meci si se afundau tot mai tare in clasament si in grijile retrogradarii.

Golul a fost marcat de brazilianul Wagsley Rodrigues facandu-si un cadou frumos la debutul sau in #Liga 1 ,asta dupa ce a reluat perfect din 6 metri centrarea lui Popadiuc.Alves are din nou o sansa uriasa de a inscrie dupa un sut periculos cu pamantul insa mingea a ocolit poarta .Fostul stelist Florin Lovin a avut 2 pase excelente catre coechipierii sai insa niciunul nu a reusit sa fructifice in gol pasele.Prima data Boldrin a avut sansa golului insa a reluat peste poarta iar mai apoi Purece a sutut foarte periculos insa mingea lui a atins doar plasa laterala.Pentru a obtine aceasta victorie Ceahlaul a avut de muncit din greu pentru cele 3 puncte deoarece in ultimele 14 minute au ramas in inferioritate numerica, cand a fost eliminat Gorea.In finalul partidei a avut loc o faza amuzanta cand arbitrul partidei i-a aratat cartonasul rosu lui Alves insa si-a corectat imediat greseala si totul a continuat.

Elevii lui Ze Maria au reusit sa reziste pana la finalul partidei si meciul s-a incheiat cu victoria nemtenilor scor 0-1 reusind sa adune a 4-a victorie din acest sezon de Liga 1 dar cu toate acestea se afla la 6 puncte de prima echipa salvata de la retrogradare.