Steaua a reusit sa obtina a 2-a victorie in amicalele din Antalya contra celor de la TSKA Sofia cu scorul de 1-0 cu golul marcat de Adi Popa in minutul 45+2,insa cu toate acestea Galca nu este multumit de jocul prestat de elevii sai.Imediat dupa incheierea partidei tehnicianul stelist a declarat ca au castigat insa mai au mult de munca si multe lucruri de pus la punct.Acesta a declarat ca jucatorii sai se grabesc prea mult,vreau sa joace prea direct si de aici si distantele dintre linii.Spera ca la urmatorul joc sa fie mai omogen,jucatorii sa se simta mai bine si triunghiurile de pase sa mearga mai bine si mai precise,deoarece la acest meci am lasat prea mult spatiu intre linii moment in care s-a si pierdut mingea si le-a dat sansa adversarilor de recuperare si cooperare.

Costel Galca a comentat si debutul fostului dinamovist George Tucudean care a prins primele minute in tricoul Stelei spunand ca s-a zbatut mult,se vede ca isi doreste sa ajute echipa,sa primeasca mingea si sa finalizeze prin gol insa nu este integrat in joc si in echipa,el trebuie ajutat .Nu stie daca vor mai venii sau pleca jucatori insa este multumit de transferurile facute.

Inainte de inceperea partidei suporterii lui TSKA au afisat un mesaj de sustinere pentru stelisti in care scris FCSB is not Steaua .Galeriile celor 2 echipe se afla in relatii foarte bune.

Varela a declarat si el dupa finalul partidei ca a fost un meci de pregatire reusit pentru el si pentru echipa,pana acum el a fost plecat la Cupa Africii si nu se astepta sa joace 90 de minute .Cu toate ca echipa din ghencea n-a facut cele mai bune partide in amicale e convins ca in meciurile oficiale va avea o alta fata si nu vor avea probleme.Fundasul a mai declarat ca trebuie sa traga tare in meciurile de pregatire ,sa mearga totul perfect pentru a fi pregatiti 100% pentru meciul din Cupa Ligii cu Astra Giurgiu.Jucatorul de culoare a comentat transferurile facute in aceasta iarna avand doar cuvinte de lauda pentru toti jucatorii adusi,desi au avut de suferit si la plecari echipa e echilibrata.