Reprezentativa de fotbal a Romaniei a obtinut prima vitctorie in turneul din Antalya, dupa ce a obtinut doar un egal 0-0 cu Bulgaria, invingand cu scorul de 1-0 echipa georgiana Sioni Bolnisi(locul 14 din Georgia). Golul victoriei a fost marcat de catre Andrei Dumitras in minutul 65 cu o lovitura de cap, dupa un corner executat foarte bine de Rusescu.

Selectionerul Anghel Iordanescu a inceput partida cu Balgradean - Dumitras, Nedelcearu, Bejan, Vatajelu, Hora - Anton, Cretu, Lazar - Budescu - Roman. Pe parcursul intalniri au mai fost utilizati Tanase, Bumba, Pintili, Keseru si Prepelita.

Romania v-a incheia turneul din Antalya, sambata 14 februarie cu Moldova.

La finalul partidei, selectionerul Anghel Iordanescu a fost suparat pe jucatorii sai pentru evolutia slaba. Iordanescu a declarat pentru Digi Sport:

,,Prima repriza nu m-a multumit. Nu as avea ceva de punctat doar ca am avut 10 debutanti, dintre ei doar Balgradean avea un joc in prima reprezentativa. Spuneam inaintea turneului ca vreau sa vad jucatorii tineri, cine ne da sperante pentru viitor. Din pacate, tinerii pe care i-am fortat nu au dat dovada ca pot aspira in viitor la tricoul echipei nationale. In repriza a doua jocul s-a schimbat. Au intrat jucatori cu experienta, am avut o posesie mai buna, sanse mai multe de poarta. Victoria este pe deplin meritata. Am cativa remarcati, dar ii voi nominaliza la finalul tuneului, vreau sa ii vad pe toti cum arata".

Andrei Dumitras, marcatorul golului, a declarat pentru Digi Sport: ,,A fost un meci cat de cat bun si ma bucur ca am marcat.

S-a jucat pe un teren destul de greu, pe o vreme nefavorabila. A fost primul meu meci la echipa nationala. Am avut emotii. Sper ca acest gol sa imi dea incredere. Concurenta este foarte mare pe acest post si nu se compara o partida amicala cu una oficiala. Este o peroada normala de acumulare si probabil ca fiecare dintre noi a simtit oboseala."

Romania v-a sustine primul meci oficial din anul 2015 pe data de 29 martie cu Feroe in cadrul preliminariilor pentru Euro 2016.