Galacticii au reusit sa castige partida cu Deportivo scor 2-0 sambata seara,constand pentru etapa a 23-a in La Liga,insa n-a convins deloc asta dupa ce etapa trecuta a pierdut drastic cu Atletico Madrid scor 4-0.A venit momentul sa straluceasca Isco ,autorul si unui gol ,fotbalist in varsta de 22 de ani fiind considerat omul meciului.Isco poate fi considerat un adevarat talisman pentru Real deoarece cand Isco marcheaza echipa lui Carlo Angelotti nu pierde.Jucatorul a fost ovationat in momentul cand a fost schimbat in minutul 79 iar cu aceasta reusita jucatorul galactic a ajuns la a 3 -a reusita a sezonului si al 35 -lea gol ca profesionist.Niciodata cu Isco pe lista marcatorilor Realul nu a pierdut reusind 24 de victorii si 3 egaluri.

25 de goluri a reusit sa le marcheze in Primera Division ,14 fiind reusite in tricoul celor de la Malaga iar 11 pentru Real Madrid ,alte 6 reusite in Champions League 3 pentru Malaga si 3 pentru Madrileni,alte 3 reusite fiind in cupa 2 pentru Malaga si unul pentru echipa lui Florentino Perez.

Dupa aceasta reusita Isco a ajuns la a 3-a reusita in acest sezon ,prima pe Santiagi Bernabeu.Acesta mai marcase in victoria cu 4-1 contra celor de la Almeria si in victoria categorica cu Levante scor 5-0.Isco are cea mai buna medie de mingi recuperate pe meci din intreaga partida.O echipa care a pierdut surprinzator etapa asta a fost Malaga scor 0-2 ,asta dupa ce Espanyol nu mai cunoscuse victoria in ultimele 4 etape.In prelungirile partidei Sergio Garcia in varsta de 31 de ani a reusit sa inchida tabela scor 2-0 insa s-a accidentat si nu s-a putut bucura pentru reusita lui.Imediat dupa reusita s-a prabusit pe gazon acuzand dureri mari la genunchi.Portarul celor de la Malaga l-a lovit in timp ce incerca sa il impiedice in duel unu la unu.

Garcia a reusit cu toate acestea sa trimita mingea pe langa camerunez insa a calcat gresit dupa ce l-a depasit apoi a acuzat dureri mari si nu a putut parasi terenul pe propriile picioare.A fost scos pe targa dupa terminarea minutelor de prelungiri.