Torinezii au reusit sa treaca de rivala din campionat Ac Milan cu scorul de 3-1. Datorita acestei victorii Juventus se afla la a 6-a victorie consecutiva contra celor de la Milan si isi consolideaza si pozitia de lider in Serie A. Tevez a reusit sa deschida scorul dupa o cursa de aproximativ 40 de metri, dupa doar 15 minute de la inceperea partidei.Cu acesta reusita argentinianul a ajuns la cota cu numarul 14 din acest ,un sezon care pare a fi cel mai bun al carierei lui.A urmat apoi raspunsul celor de la Milan care au reusit egalarea in minutul 28 prin Antonelli cu o lovitura de cap dintr-un corner,jucator care se afla la primul joc in tricoul milanezilor.

Antrenorul celor de la Milan Pippo Inzaghi n-a apucat sa se bucure foarte mult deoarece peste doar 3 minute Bonucci a readus-o pe Juventus in avantaj. Menez a fost apoi inlocuit de Pazzini din cauza unei accidentari iar jucatorul introdus putea marca la debut insa portarul Buffon n-a fost de acord cu acest lucru si l-a blocat pe acesta.Cu 25 de minute inainte de final meciul practic a fost decis cand Marchisio a sutat foarte bine ,mingea a lovit bara iar in cele din urma a fost introdusa in poarta de catre Morata,care cu acest gol a ajuns la reusita cu numarul 5 din acest sezon.

Partida s-a incheiat cu scorul de 3-1 impotriva torinezilor ,care se gasesc pe primul loc in Serie A cu un avans de 10 puncte si un joc in plus fata de echipa de pe locul 2 care ii mai poate pune probleme As Roma,in timp ce Milan a reusit doar un succes din ultimele 7 partide.Urmatoarea partida a celor de la Juventus va fi impotriva celor de la Cesena ,o partida la prima vedere usoara in care totusi ii va lipsi golghetul Carlos Tevez care a primit un galben in partida cu Milan si va fi suspendat pentru partida cu Cesena,o partida in care argentinianul putea sa-si rotunjeasca cifrele referitor la numarul de goluri marcate.Juventus pare ca si in sezonul trecut de neoprit in campionat si nu crede nimeni ca aceasta ar mai putea fi incurcata de catre As Roma,echipa de la locul secund.