Astra Giurgiu a disputat un amical contra celor campionilor din Ucraina si anume Dinamo Kiev pe care a reusit sa-l termine la egalitate scor 2-2.A fost ultima partida pentru cei de la Astra care vor reveni duminica in tara.Ucrainienii au reusit sa deschida scorul repede in minutul 7 prin Buialski insa apoi Denis Alibec n-a fost deloc de acord cu acest scor intorcand partida in 10 minute contra giurgiuvenilor.Dinamo Kiev echipa care a eliminat-o pe Steaua in acest sezon de Europa League a egalat in minutul 61 prin Kravets.Un alt meci disputat azi este cel al Csu Craiova care a castigat contra Polonezilor de la Jagiellonia locul 5 in Polonia cu scorul de 2-1.Golurile alb-albastrilor au fost marcate de Bawab cu o lovitura de cap ,venita dupa o centrare perfecta a lui Achim ,si de la Mateiu dintr-o lovitura libera la 17 metrii.Polonezii au egalat dintr-un penalty foate contestat de catre olteni.

La echipa antrenata de Sorin Cartu si Emil Sandoi s-a remarcat mijlocasul argentinian ,un jucaroe adus in probe de catre Pablo Brandan .Meciul nu s-a finalizat tocmai placut,sau intr-un mod civilizat deoarece cele 2 echipe s-au luat la bataie.CSU Craiova va disputa un alt meci de pregatire duminica tot aici in Antalya si tot unei echipe din Polonia,adik Wisla Cracovia.Un singur jucator a fost integralist este vorba despre portarul Straton in rest tehnicianul a folosit toate formulele de joc .

La finalul partidei Emil Sandoi a declarat ca a fost un meci bun,in care antrenorul a avut ocazia sa incerce si alta formula de joc decat ceea pe care o folosise pana acum in campionat sau in cupa.O alta declaratie plina de fairr -play a fost ca Steaua a intalnit o echipa foarte buna,o echipa care ne-a dat o replica solida si serioasa,insa echipa se bucura enorm ca a castigat.Tanarul Luciano se pare ca are calitati si ar putea prinde prima echipa a lui Dinamo .

Sandoi a justificat scandalul de la sfarsitul turneului in care nervii sunt gata sa explodeze.Craiova n-a avut si ea 3 jucatori la dispozitie dupa ce au fost convocati.