Echipa bucuresteana Dinamo a bifat un esec contra celor de la Lokomotiv Moscova ,scor 0-1 la Marbella Cup, o competitie pe care cainii au castigat-o anul trecut.Pentru Dinamo nu au evoluat unii jucatori printre care se numara Nedelcearu,Lazar, Filip care au fost convocati la nationala iar Patrick Petre a ramas in tara deoarece este accidentat . Au evoluat insa toti jucatori transferati in aceasta iarna. Au fost introdusi in teren de catre Mihai Teja jucatori precum Naumoski,Lucian Goian ,Grigore,Grozav si Marius Nicolae insa cel mai repede a plecat la vestiare Nicolae Grigore deoarece a acuzat o accidentare ,mai exact o contractura la incalzire el crezand ca poate juca insa a resimtit dureri imediat cum a inceput meciul iar la sfatul medicului echipei acesta a cerut schimbare.

Mihai Teja n-a riscat nicio secunda sa-l forteze pe fostul rapidist la introdus in teren pe Elhamed.In minutul 4 a aparut si prima ocazie pentru dinamovisti insa Cosmin Matei din 6 metri a sutat pe langa poarta ,desi acesta nu avea niciun adversar care sa il incomodeze.Tot Dinamo a fost cea care a atacat si a avut o ocazie de gol prin Marius Nicolae insa si acesta a ratat tinta ,scapand singur cu portarul celor de la TSKA dar a tras slab ,asta dupa ce si rusii au avut inainte de asta o ocazie mare de gol dar atacantul lui TSKA a tras peste poarta.

In repriza a 2-a partida a decurs ca si pana acum cu ocazii pentru dinamovisti insa scorul au reusit sa-l deschida cei de la TSKA prin Pavlyuchenko in minutul 80 .Scorul putea sa i-a proportii insa Naumoski a aratat ce fel de jucator este si ca a meritat sa fie adus la echipa din Stefan Cel Mare.

In final scorul putea fi 1-1 insa portarul moscovitilor a respins spectaculos sutul lui Barboianu care a executat exceptional o lovitura libera.Dinamo mai are de jucat inca 3 amicale in Spania contra celor de la Legia Varsovia,Elfsborg si Clube Atletico Paranaense din Brazilia. Dinamo nu ocupa tocmai un loc cu care sa se mandreasca in campionat,fiind doar pe locul 8 cu 26 de puncte.