Cainii au disputat si al 2-lea amical in Spania contra polonezilor de la Legia Varsovia cu scorul de 4-2 din cadrul Turneului Marbella Cup ,turneu pe care dinamovistii l-au castigat anul trecut. Fostul rapidist Nicolae Grigore iesit in primul meci accidentat contra celor de la Lokomotiv Moscova n-a fost folosit in acest meci .

Si in acest meci toti jucatorii transferati s-au gasit pe teren cu exceptia lui Naumoski.Dinamo a inceput mai bine meciul si a dechis scorul in minutul in minutul 9 prin Grozav,dar campioana Poloniei a avut un raspuns rapid si clar inscriind de 4 ori pana la pauza.Au reusit sa inscrie prin Radovic o dubla in minutele 24 si 45 ,in timp ce Jodlowiec si Ryczkowski au punctat doar in decurs de 3 minute iar polonezii au intrat la cabine cu un avantaj linistitor.Dinamo a mai avut o zvagnire cu 12 minute inainte de final prin Marius Nicolae .Dinamo la acest turneu va mai avea de disputat inca 2 partide ,primul fiind contra celor de la Elfsborg pe 7 februarie iar al 2-lea contra celor de la Atletico Paranaense pe 9 februarie.

O alta echipa care este in Antalya FC Botosani care a disputat un amical contra polonezilor de la Jagiellonia .Paul Batin a declarat ca spera sa o tina tot asa .Golurile au fost marcate toate in repriza secunda de catre Roussel de 2 ori si Rosu.A fost un meci destul de dur,cu intrari la limita regulamentului,insa arbitrii au reusit sa tina partida foarte bine in mana.

Directorul sportiv al moldovenilor au declarat ca desi a fost o partida grea pentru arbitru si in ciuda incrancenarii din teren,arbitrul a avut meritul de a tine in frau acest joc amical ,acest test pentru ambele echipe.Un alt fapt mentionat de moldovean a fost ca s-a jucat barbateste ,ca au fost multe momente in care jocul a ajuns intr-o zona foarte periculoasa,foarte aproape de toate limitele regulamentului ,insa a fost fotbal pana la urma iar arbitrul a fost polonez .Leo Grozav a folosit echipa lui folosita si in campionat incercand in acelasi timp mai multe formule de joc .