Cainii au sustinut inca un meci amical la competitia Marbella Cup 2015 contra brazilienilor de la Atletico Paranaense pe care l-a piedut cu scorul de 3-2.Golul victoriei pentru brazilieni a venit in ultimele minute din penalty.Dinamo a reusit sa inscrie prin Marius Nicolae in minutul 58 si prin Ionut Serban in minutul 72,golul lui Serban fiind unul superb.Totul decurgea bine pentru echipa bucuresteana deoarece era un meci de pregatire in care cel mai mult conta miscarea,antrenamentul si sa nu se accidenteze nimeni.Din pacate acest lucru s-a intamplat,este vorba despre Cosmin Matei care nu se stie inca cat de grava este accidentarea lui.

La acest meci Dinamo a mai testat un portar de 1.96 m ,in varsta de 30 de ani si cu 5 selectii la nationala Beninului.In intreaga sa cariera a mai trecut de 2 ori pe la Bordeaux insa niciodata nu a reusit sa se impuna.Pentru a castiga Cupa Marbella a 2-a oara consecutiv Dinamo avea nevoie de o victorie in aceasta seara iar cei de la Lokomotiv Moscova sa piarda ,meci programat maine.Dupa aceasta accidentare Cosmin Matei va sta pe banca aproximativ 3 saptamani deoarece a suferit o disjunctie acromio-claviculara.

Ionel Danciulescu a declarat dupa partida ca Matei a cazut rau pe umar iar pe final toti au fost preocupati sa vada ce se intampla cu acesta,daca este bine sau este lovit grav motiv pentru care au si incasat golul cu numarul 3,toata lumea fiind atenta in alta parte.

Tot despre Cosmin Matei s-a vorbit ca ar fi existat o oferta din partea grecilor de la PAOK,insa managerul general Daniel Stanciu a considerat-o jignitoare si nu crede ca cineva ar putea lua in considerare o asa numita oferta.Stanciu a declarat ca cei de la PAOK le-au facut cainilor o oferta prin telefon ,jignitoare pentru Dinamo in care se dorea un imprumut gratis pe un an al jucatorului ,plus o optiune de cumparare a acestuia in schimbul unei sume de 200.000 de euro.Managerul general a declarat ca la echipa mai e nevoie de fundas central pe care il vor transfera zilele urmatoare.