Concordia Chiajna a reusit sa treaca de Otelul Galati cu scorul de 3-0. Concordia a reusit sa castige dupa o lunga perioada in care a fost campioana egalurilor ,si-a adus aminte cum e sa si castige si a reusit sa isi contureze a 2-a victorie din ultimele 10 etape. Portarul celor de la Otelul a fost din nou oaia cea neagra fiind foarte aproape de a bifa gafa campionatului dar in cele din urma au scapat cei de la Otelul. La cealalta poarta l-a evidentiat pe Matache in minutul 38 iar imediat dupa pauza in minutul 46 mingea a fost scoasa de sub bara de catre portarul gazdelor la sutul inselator a lui Florin Cernat. La urmatoare ocazie s-a si deschis scorul in minutul 58 cand apararea moldovenilor a gresit iar Dina fiind pe faza a pus latul pentru scorul de 1-0 si i-a adus o mare bucurie antrenorului sau Marius Sumudica ,care oricum nu era pe banca echipei sale deoarece este suspendat din cauza incidentelor pe care le tot creeaza cu declaratiile sale incendiare.

Urmatoarea ocazie le-a aparut tot gazdelor cand Dina a reusit dubla cu un sut foarte plasat din interiorul careului.

Matache a fost din nou evidentiat cand a respins sutul lui Iorga iar apoi executia lui Florin Cernat a ocolit poarta cu o minge inalta. Meciul parea a se incheia cu scorul de 2-0 dar Purece n-a fost deloc de acord cu acest lucru si a tinut mortis sa isi treaca numele pe lista marcatorilor ducand scorul la 3-0 . Cu aceasta victorie Concordia Chiajna a reusit sa iasa putin din zona fierbinte de retrogradare insa cu toate acestea se afla la doar 3 puncte distanta de prima echipa care retrogradeaza insa succesul obtinut de echipa ilfoveana nu este deloc intamplator echipa mergand tot mai bine de la o etapa la alta. In ultimele 12 etape echipa lui Marius Sumudica a suferit doar o infrangere si aceea in fata campioanei Romaniei Steaua.In rest elevii sai au reusit sa obtina 8 rezultate de egalitate si 3 victorii.Aceasta serie a inceput din luna septembrie cand a fost invinsa de FC Brasov cu scorul de 4-1.