Fostul antrenor al Stelei a mai pierdut un trofeu in Arabia Saudita iar seicii nu sunt deloc incantanti de acest lucru. Echipa sa Al Hilal a pierdut azi finala meciului din Cupa Coroanei Printului cu scorul de 1-2 impotriva celor de la Al Ahli.Se poate zice ca Reghe e putin ghinionist asta dupa ce a pierdut si finala Ligii Campionilor Asiei.Al Ahli a reusit sa conduca cu scorul de 2-0 asta dupa ce Al Somah a deschis scorul in minutul 59 iar Al Hilal a avut si un penalty ratat la scorul de 0-1,cu siguranta altfel ar fi stat situatia daca echipa sa ar fi fructificat ocazia avuta insa nu s-a intamplat deloc asa si rezultatul a fost negativ in final.Si cum se intampla in final cand ocaziile se razbuna la faza imediat urmatoare Al Ahli a majorat diferenta si a facut 2-0 prin Hawsawi in minutul 68.Samaras a reusit sa reduca din diferenta in minutul 76 si echipa lui Laurentiu Reghecampf parca credea ca va reveni si va intoarce scorul insa acest lucru nu s-a intamplat si partida s-a incheiat cu scorul de 2-1.

Tehnicianul roman risca sa fie demis in urmatoarea partida deoarece seicii sunt nemultumiti de ultimele rezultate si de locul 3 pe care il ocupa echipa in campionatul intern.Una din conditiile de a mai ramane la echipa sigur era sa castige trofeul pus in joc azi iar acest lucru nu s-a intamplat iar plecarea sa ramane sub semnul intrebarii.

Nici Cosmin Olaroiu nu o duce mai bine in Arabia Saudita ,asta dupa ce a suferit un esec usturator scor 0-4 si a cazut pe locul 7 in campionat cu doar 23 de puncte in campionat.Echipa sa este destul de departe de locurile fruntase si in plus de asta a avut mai multe contre cu seicii care conduc clubul iar aceste lucruri i-ar putea aduce demisia romanului.Victor Piturca in schimb pare a i se schimba norocul dupa ce a reusit prima victorie dupa o pauza de 7 partide consecutive in care n-a cunoscut victoria.La conferinta de presa Piturca a raspuns criticilor si a explicat ca el prefera o formula defensiva in care echipa sa nu primeasca goluri pentru a reusi victorii.